Вівторок, 21.05.2024, 19:01
Вітаємо вас Гість | RSS |   
Головна | | Реєстрація | Вхід
Форма входу
Меню
Пошук
Наші партнери
Категорії розділу
Суспільство [81]
Політика [23]
Здоров'я [0]
Пам'ятні дати [21]
Новини сайту [2]
Кримінал [3]
Архів матеріалів
Друзі сайту
СВОБОДА та СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Українська правозахисна громадська організація в Італії
Liberta e Giustizia
Organizzazione Pubblica Ucraina per la tutela dei diritti umani in Italia
 
Головна » 2014 » Вересень » 21 » Лікбез для військовозобов′язаних та мобілізованих (частина 4, закінчення)
17:50
Лікбез для військовозобов′язаних та мобілізованих (частина 4, закінчення)

Влада України з впертістю продовжує запевняти - на сході України проходить АТО (антитерористична операція), а не повноцінна видозмінена війна, розв’язана московитами де продовжують гинути люди.

Жахаючі своїм змістом відеоролики, викладені в мережі москальськими злочинцями про катування та смерть наших хлопців, примушують по іншому дивитися на так звану "дружбу", яку нав’язує східний сусід. Дружби не було та не може бути, як і не може бути прощення за всі смерті наших людей.

Влада мобілізувала для проведення, так званого АТО, простих громадян України.

Хто з них загинув, поклавши свою душу та тіло за свободу нашої рідної землі, а хто назавжди залишився калікою, інвалідом.

Для ліквідації прогалин в знанні, новоприйнятих законів та законодавчих актів, закінчуємо публікувати останню частину керівництва для мобілізованих та військовослужбовців, а також членів їх родин. З метою їх підготовки до різних неординарних ситуацій, які можуть виникнути під час мобілізації, каліцтва, збиранням довідок для отримання посвідчення учасника бойових дій, тощо...

З попередніми публікаціями можна ознайомитися, перейшовши за посиланнями:

http://outdu.ucoz.org/news/likbez_dlja_vijskovozobov_jazanikh_ta_mobilizovanikh/2014-08-22-107

http://outdu.ucoz.org/news/likbez_dlja_vijskovozobov_jazanikh_ta_mobilizovanikh_chastina_2_prodovzhennja/2014-09-11-111

http://outdu.ucoz.org/news/likbez_dlja_vijskovozobov_jazanikh_ta_mobilizovanikh_chastina_3_prodovzhennja/2014-09-18-113

********************************************************

продовження публікації:

У разі встановлення військовослужбовцю, особі звільненій з військової служби інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби:

-    за 1 групу — 304,5 тис. грн. (250-кратний прожитковий мінімум);

-    за 2 групу — 243,6 тис. грн. (200-кратний прожитковий мінімум);

-    за 3 групу — 182,7 тис. грн. (150-кратний прожитковий мінімум).

У разі встановлення військовослужбовцю, особі звільненій з військової служби інвалідності, що настала в період проходження військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби:

-    за 1 групу — 146,2 тис. грн. (120-кратний прожитковий мінімум);

-    за 2 групу — 109,6 тис. грн. (90-кратний прожитковий мінімум);

-    за 3 групу — 85,3 тис. грн. (70-кратний прожитковий мінімум).

У разі встановлення військовозобов’язаному або резервісту інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного при виконанні обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження цих зборів, служби у військовому резерві:

-    за 1 групу — 146,2 тис. грн. (120-кратний прожитковий мінімум);

-    за 2 групу — 109,6 тис. грн. (90-кратний прожитковий мінімум);

-    за 3 групу — 85,3 тис. грн. (70-кратний прожитковий мінімум).

У разі часткової втрати працездатності військовослужбовцю, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби без встановлення інвалідності — у розмірі, що визначається у відсотках від 85,3 тис. грн. (70-кратний прожитковий мінімум) залежно від ступеня втрати працездатності, який встановлюється медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК).

У разі часткової втрати працездатності військовослужбовцем строкової військової служби, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) у період проходження військової служби — у розмірі, що визначається у відсотках від 60,9 тис. грн. (50-кратний прожитковий мінімум) залежно від ступеня втрати працездатності, який встановлюється МСЕК.

У разі часткової втрати працездатності військовозобов′язаним або резервістом, призваного на навчальні (або перевірочні) спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві який отримав поранення (контузію,травму або каліцтво) під час виконання обов′язків військової  служби без встановлення інвалідності — у розмірі, що визначається у відсотках від 60,9 тис. гри. (50-кратний прожитковий мінімум) залежно від ступеня втрати працездатності, який встановлюється МСЕК.
Виплата одноразової допомоги не здійснюється якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста є наслідком:
-    вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення;
-    вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння;
-    навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);
-    подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової допомоги.
Порядок призначення та виплати допомоги:
Особи, які мають право на одноразову допомогу звертаються з документами, зазначеними у наведеному нижче переліку у обласний військовий комісаріат (військовослужбовці — у військову частину).
Комплект документів перевіряється та надсилається за належністю в Департамент фінансів Міністерства оборони України для розгляду їх Комісією Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги.
Перевірені фахівцями документи розглядаються Комісією та подаються Міністру оборони України для прийняття рішення про призначення одноразової допомоги.
Після прийняття рішення Міністром оборони України кошти надсилаються у обласний військовий комісаріат (військову частину), до якого були подані документи, для виплати одноразової допомоги отримувачам.
Виплата одноразової допомоги провадиться в порядку черговості відповідно до дати подання документів після отримання Міністерством оборони коштів, передбачених на ці цілі.
Перелік документів на одержання одноразової грошової допомоги
У разі загибелі (смерті) військовослужбовця:
-    заява кожної повнолітньої особи, яка має право на отримання допомоги, а в разі наявності неповнолітніх дітей — іншого з батьків про виплату одноразової грошової допомоги (стандартний бланк є у військкоматі або військовій частині);
копія свідоцтва про смерть військовослужбовця (оригінал видають органи РАГС за місцем проживання);
витяг із наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (надає військова частина);
копії документів, що свідчать про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця (військова частина): для виплати одноразової допомоги сім’ям, загиблих під час проведення антитерористичної операції — копія лікарського свідоцтва про смерть (видається сім’ї) та повідомлення військової частини про смерть військовослужбовця (надсилається військовою частиною у військовий комісаріат за місцем проживання сім’ї), для інших випадків — копія лікарського свідоцтва про смерть (видається сім’ї), копія постанови військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку загибелі (смерті), акт розслідування щодо обставин загибелі військовослужбовця (складається командиром військової частини або військовою службою правопорядку Збройних Сил України або правоохоронними органами (прокуратурою, міліцією, Службою безпеки України));
копія довідки органу реєстрації або відповідного житлово- експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім’ї військовослужбовця, військовозобов’язаного чи резервіста (ЖЕК, або КЕЧ); витяг із послужного списку особової справи про склад сім’ї військовослужбовця (видає військова частина);
копія свідоцтва про шлюб — для виплати грошової допомоги
дружині (чоловікові);
копія свідоцтва про народження дитини — для виплати одноразової грошової допомоги дитині;
копія свідоцтва про народження військовослужбовця — для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого); копії сторінок паспортів повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і місце реєстрації; копія ідентифікаційного коду кожного члена сім’ї;
Всі копії завіряються у військовому комісаріаті (військовій частині), який приймає документи для виплати одноразової допомоги.
У разі захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва) або встановлення інвалідності:
заява про виплату одноразової грошової допомоги (стандартний бланк є у військкоматі або військовій частині);
копія довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення відсотка та причинного зв’язку втрати працездатності, або встановленої інвалідності (видається комісіями МСЕК Міністерства охорони здоров’я);
-    копія довідки ВЛК, свідоцтва про хворобу (видається медичними установами, де проводилось лікування);
-    копія довідки командира військової частини про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), видається у військовій частині;
-    витяг із наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини, а для військовослужбовців строкової військової служби — копія військового квитка (для звільнених із служби);
-    копії сторінок паспорта отримувача одноразової допомоги з даними про прізвище, ім’я та по батькові і місце реєстрації;
-    копія ідентифікаційного коду отримувача.
Всі копії завіряються у військовому комісаріаті (військовій частині), який приймає документи для виплати одноразової допомоги.

7. Куди звернутися за допомогою Гарячі телефонні лінії

Гарячі телефонні лінії

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Урядова
Антитерористичний центр СБУ Міноборони
Громадська приймальня Міноборони Генеральний штаб ЗСУ
Державна служба надзвичайних ситуацій України
Робоча група Головного управління ВСП ЗС України (звільнення заручників)
МВС    0800-50-17-20 (044) 253-75-89
(044) 253-69-23

0800-50-73-09
0800-50-14-82

(044) 454-43-37
(044) 253-04-71
(044) 235-82-31
(044) 247-32-13

(044) 454-73-15
0800-50-02-02 (044) 254-91-02


Військові комісаріати

Вінницький обласний військовий комісаріат    м. Вінниця, вул. 40-річчя Перемоги, 31 (0432) 32-47-45
Волинський обласний військовий комісаріат    м. Луцьк, вул. Теремнівська, 85 А
(03322) 5-25-21
Дніпропетровський обласний військовий комісаріат    м. Дніпропетровськ, вул. Шмідта, 16 (056) 770-83-76
Донецький обласний військовий комісаріат    м. Донецьк, вул. Буслаєва, 26 (062) 305-37-05
Житомирський обласний військовий комісаріат    м. Житомир, вул. Баранова, 4 (0412)37-26-91
Закарпатський обласний військовий комісаріат    м. Ужгород, вул. Бородіна, 22 (0312) 67-20-67
Запорізький обласний військовий комісаріат    м. Запоріжжя, пров. Тихий, 7 (0612) 64-24-79
Івано-Франківський обласний військовий комісаріат    м. Івано-Франківськ, вулиця Довженка, 21 (0342) 55-55-73 (0342) 25-09-83
Кіровоградський обласний військовий комісаріат    м. Кіровоград, вул. Орджонікідзе, 17/19 (0522) 24-94-28
Київський обласний військовий комісаріат    м. Київ. вул. Артема, 59
(044) 484-62-59
Луганський обласний військовий комісаріат    м. Луганськ, вул. Донецька, 10 (0642) 53-35-77
Львівський обласний військовий комісаріат    м. Львів, вул. Івана Франка, 25 (032) 272-16-56
Миколаївський обласний військовий комісаріат    м. Миколаїв, вул. Спаська, 33 (0512)35-33-31
Одеський обласний військовий комісаріат    м. Одеса, вул. Канатна, 35 (048) 222-52-11
Полтавський обласний військовий комісаріат    м. Полтава, вул. Шевченка, 78а (053) 222-29-96
Рівненський обласний військовий комісаріат    м. Рівне, вул. Грабник, 4 (0362) 22-21-85
Сумський обласний військовий комісаріат    м. Суми, вул. Г.Кондратьєва, 30 (колишня Кірова)
(0542) 22-27-78
Тернопільський обласний військовий комісаріат    м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 2 (0352) 52-12-82
Харківський обласний військовий комісаріат    м. Харків, вул. Кацарська, 56 (057) 734-96-65 (057) 734-97-36
Херсонський обласний військовий комісаріат    м. Херсон, вул. Радянська, 21 (0552) 22-96-88
Хмельницький обласний військовий комісаріат    м. Хмельницький, вул. Театральна, 64 (0382) 72-05-13
Черкаський обласний військовий комісаріат    м. Черкаси, вул. Хоменка, 19 (0472) 37-33-52
Чернівецький обласний військовий комісаріат    м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 32 (0372) 55-26-32
Чернігівський обласний військовий комісаріат    м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 68 (0462) 77-27-67 (04622)3-13-04
    

Національна гвардія України:
По місту Києву    (044) 226-22-52
Управління Північного територіального командування (Київська, Черкаська, Чернігівська, Житомирська області)    (044) 286-71-61
Управління Південного територіального командування (Одеська, Миколаївська, Запорізька, Херсонська області)    (048) 755-73-66
Управління Західного територіального командування
(Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Закарпатська, Чернівецька, Волинська, Хмельницька, Вінницька області)    (032) 230-69-08
Управління Центрального територіального командування (Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська області)    (056) 770-84-18
Управління Східного територіального командування
(Донецька, Луганська, Харківська, Сумська області)    (057) 370-30-35

Стаття підготовлена на основі брошури-пам'ятки, яку в свою чергу було розроблено, працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 463 | Додав: admin | Теги: мобілізовані, смерть, допомога, загибель, каліцтво, військовозобовязані, інвалідність
Всього коментарів: 0
avatar
УПГОІ "Свобода та Справедливість"
© 2015-2016